Ramos W17 Pro (Четири јадрен процесор) - Tablet/Kompjuter Назад

30 Окт, 2013 20:27 Се продава од Скопје Категорија: Таблети // Таблети

Обнови Измени Избриши
Цена: 5650 ден.
*Бренд: Ramos *Модел: W17 Pro *Дисплеј: 7'' инчи, Капацитативен екран (1024x600 pixels) *Оперативен систем: Google Android 4.1 (Jelly bean) *Процесор: Actions ATM7029 Quad Core 1.5 Ghz *Графичка: GC1000 GPU *РАМ меморија: 1GB DDR3 * Внатрешна меморија: 8GB * Камера: 0,3 MP * Поддржува: Micro-SD card, до 32GB * WiFi 802.11 b/g/n 10/100Mbps * HD Видео - 1080P * Батерија: 4000mAh Li-ion Battery * Димензии: 197 x 113.5 x 10.5 mm * Тежина: 370грама * Портови: 1 x Micro USB 2.0 1 X HDMI 1 x Micro-SD * Поддржува: Android Market Google Play, Adobe Flash 11... * Вграден 3D акселератор за поддршка на 3D игри + Подарок заштита за екран!!
Прати E-Mail Прати Е-Маil Телефон 078866689 ili 076/230-405 Име: Martin

Контактирајте го огласувачот


Обновете го огласотИзменете го огласот*Со секоја измена, огласот автоматски се обновува

Избришете го огласот