Tablet 7' dual core Rockchip RK3066 Cortex-A9 1.6GHz, 1GB DDR3 RAM, Android 4.1

28 Мај, 2013 20:21 Се продава од Охрид Категорија: Таблети // Таблети

Обнови Измени Избриши
Цена: 5990 ден.
Се продава НОВ Таблет по пристапна цена со сите додадоци, полнач, скрин протектор, усб кабли(micro usb, male usb, female usb)... Таблетот доаѓа со Андроид 4.1 и моќниот Rockchip RK3066 Cortex-A9 1.6GHz dual core процесор. Има 1GB RAM DDR3 меморија и 8 внатрешна меморија. Екранот е 7" IPS 5 Point Capacitive Screen. Цената е многу ефтина за перформансите кои се добиваат. Бенчмарк резултатите покажуваат дека овој таблет е на рамништето со Google Nexus 7 кој чини двојно повеќе. Одлично ги вози сите апликации и игри од маркетото. АМЦ го продава истиот таблет под името QUART и цена од 9000 денари. Детални карактеристики: Operation System - Android 4.1.1 Screen - 7" IPS 5 Point Capacitive Screen Resolution - 1024X600 pixels CPU - Rockchip RK3066 Cortex-A9 1.6GHz GPU - Mali400 ROM - 8GB Webcam - 1.3MP Front Camera Wireless - Wifi 802.11b/g/n Battery - 3700mAh Li-ion Battery, Up to 6 hours working time Вршиме испорака до сите градови. За повеќе информации јавете се на 076203133, пишете ни на нашиот меил mobi-tech@outlook.com
Прати E-Mail Прати Е-Маil Телефон 076203133 Име: MobiTech

Контактирајте го огласувачот


Обновете го огласотИзменете го огласот*Со секоја измена, огласот автоматски се обновува

Избришете го огласот