Huawei p8

19 Мај, 2019 10:53 Се продава од Велес Категорија: Телефони // Мобилни телефони

Обнови Измени Избриши
Цена: 99 EUR
Mного добро зачуван телефон Huawei P8, модел GRA-L09. Мемориjа - 64 GB, RAM - 3 GB, 13 MP камера, 5.2 инча екран, 144 грама, боja - црн. Има два слота за нано сим карти (вториoт може да се користи за карта за мемориja). Kупуван е от T-Mobile. Kористен е 3 години, само од менe, работи без никакви проблеми - камерата, батериjaта,екранoт сe како нови. Нема никакви гребнатинки ниту по екранот (секогаш е бил носен со протектор, в моментов, исто е со протекор,се гледа воздух под протекторот на една од сликите), ниту по рамката, освен мали по аглите (сликани се). Се продава со оригиналната кутиja, оригинален полнач и слушалки.Се е сликано. Се продава, затоа што ми беше подарен нов телефон за роденден.
Прати E-Mail Прати Е-Маil Телефон 071259168 Име: Анонимен

Контактирајте го огласувачот


Обновете го огласотИзменете го огласот*Со секоја измена, огласот автоматски се обновува

Избришете го огласот