Lenovo G50-80

07 Апр, 2017 01:27 Се продава од Скопје Категорија: Компјутери // Лаптопи

Обнови Измени Избриши
Цена: 14000 ден.
Продавам лаптоп Lenovo G50-80 купен во септември 2015 од Телеком. Совршено сочуван без никакви траги од користење, редовно чистен, употребуван како втор компјутер. Спецификации CPU: Intel Core i3 4005U @ 1.70 GHz Haswell (4th Gen) GPU: Intel HD Graphics 4400 RAM: 4GB DDR3 HDD: Seagate 500GB 5400 rpm SATA 6.0 GB/s монитор: 15.6" HD дисплеј (резолуција 1366 x 768) SD/MMC читач на картички Bluetooth: 4.0, 802.11 b/g/n Wi-Fi аудио: Dolby Advanced Audio v2 конектори: - 1x USB 3.0 порт - 2x USB 2.0 порт - аудио комбо џек - HDMI порт - VGA порт - LAN порт DVD RW втор слот за RAM батерија: до 4 часа боја: црна Лаптопот доаѓа заедно со полнач и Lenovo драјвери. Контакт преку e-mail или на форум.
Прати E-Mail Прати Е-Маil Телефон 070000000 Име: Callidus

Контактирајте го огласувачот


Обновете го огласотИзменете го огласот*Со секоја измена, огласот автоматски се обновува

Избришете го огласот