Графичка ATI Radeon HD 6950 2GB GDDR5

21 Дек, 2014 13:31 Се продава од Скопје Категорија: Компјутери // Делови

Обнови Измени Избриши
Цена: 5500 ден.
Графичката е во одлична состојба, не е оптеретувана со overclock или bitcoin mining, не прегрева, редовно е чистена и кулерите се тивки и со неа се играат сите понови игри. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102945 Спецификации: PCI Express 2.1 x16 1408 Stream Processors 2GB 256Bit GDDR5 Ram DirectX 11 OpenGL 4.1 1 x HDMI 2 x Mini DisplayPort 2 x DVI Max Resolution: 2560 x 1600 Испорака низ цела Македонија преку брза пошта. Може и замена за 7970 / R9 280X со моја доплата.
Прати E-Mail Прати Е-Маil Телефон 076 431 962 Име: Боби

Контактирајте го огласувачот


Обновете го огласотИзменете го огласот*Со секоја измена, огласот автоматски се обновува

Избришете го огласот